name='yandex-verification' content='70050e73ee9f1508' /> name="msvalidate.01" content="FCF96E6569D0933E04F7DAB553EC01C9" /> name="alexaVerifyID" content="kfnyrkQEOE0mucSFqHxLJzEYz7A"/> Çınar Ağacı Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir?
10
Çınar Ağacı Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir?

Çınar Ağacı Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir?

Şifalı Bitkiler
29.02.2016
9,402

Doğal şifalı bitkiler arasında olan Çınar Ağacı Yaprağı ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yetişebilir özellikte olup, 45 50 metre boyuna kadar ulaşabilir. Kireçlenmeye karşı faydalıdır. Dişdeki ağrılarını azaltır.Saçları kuvvetlendirir. Boyun fıtığına etkili özelliğe sahiptir.

Diğer Şifalı Bitkiler

Botanik bilgisi: Çınar ağacı Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinde yetişebilir özellikte olup, 45 50 metre boyuna kadar ulaşabilen kumlu çakıllı topraklarda çoğalabilen hızla büyüyen kalın gözdesi olan köklü uzun ömürlü olan dayanıklı bir ağaçtır.

Çınar ağacının yaprağı ve meyvesi insan sağlığına faydalı etkileri ile bilinir. Ayrıca çınar ağacı mobilya yapımında da kullanılır.

Bitkinin Bilinen Faydaları:

* Yanmış bölgelere sürüldüğünde iyileştirme özelliğine sahiptir.

* Dişdeki ağrılarını azaltır, ayrıca diş etlerine iyi gelir.

* Vücutta oluşan şişlikleri indirmede etkilidir.

* Sedef rahatsızlığı olanlara karşı iyi gelir.

* Sara hastalığına faydalı bir bitkidir.

* Saçları kuvvetlendirir ve kepeklenmeyi önler.

* Meyvesi ile yapılan kür yılan zehrine iyi gelir.

* Boyun fıtığına etkili özelliğe sahiptir.

Nasıl kullanılır:

* Çınar kabuğunun su ile kaynatıldıktan sonra içilmesi böbrekteki iltihaplanmaya ve böbrek kumu dökmeye karşı fayda sağlar.

* Kuru çınar yaprağı ile kireçlenmeye karşı çayı ve kürü yapılır. Ayrıca çınar yaprağının sirke ile kaynatılıp içilmesi kusmayı önler.

* Çınar ağacı yaprağı ve meyvesi böceklere karşı etkilidir.

Çınar Yaprağı Kürü:

* Beyinde oluşan kireçlenme haricinde vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmenin giderilmesi için büyük fayda sağlar.

* Bir su bardağı klorsuz su içine 1,5 yemek kaşığı kurutularak hazırlanan çınar yaprağı koyarak 1 dk. kaynattıktan sonra ılımaya bırakılır. Ilındıktan sonra süzülür. Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında aç karnına 1 bardak öğlen yemeği ve akşam yemeği arasında aç karnına 1 bardak içilir.


Yorum Yap
Gönder
Yorumlar

Gerçektende aslı astarı varmıdır? Bir çok yerde duydum bubitkinin faydasını deneyeceğim.


> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-59770695-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); type="text/javascript"> (function (d, w, c) { (w[c] = w[c] || []).push(function() { try { w.yaCounter28473541 = new Ya.Metrika({id:28473541, webvisor:true, clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true}); } catch(e) { } }); var n = d.getElementsByTagName("script")[0], s = d.createElement("script"), f = function () { n.parentNode.insertBefore(s, n); }; s.type = "text/javascript"; s.async = true; s.src = (d.location.protocol == "https:" ? "https:" : "http:") + "//mc.yandex.ru/metrika/watch.js"; if (w.opera == "[object Opera]") { d.addEventListener("DOMContentLoaded", f, false); } else { f(); } })(document, window, "yandex_metrika_callbacks"); type="text/javascript"> (function (d, w, c) { (w[c] = w[c] || []).push(function() { try { w.yaCounter32969479 = new Ya.Metrika({ id:32969479, clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true, webvisor:true, trackHash:true }); } catch(e) { } }); var n = d.getElementsByTagName("script")[0], s = d.createElement("script"), f = function () { n.parentNode.insertBefore(s, n); }; s.type = "text/javascript"; s.async = true; s.src = "https://mc.yandex.ru/metrika/watch.js"; if (w.opera == "[object Opera]") { d.addEventListener("DOMContentLoaded", f, false); } else { f(); } })(document, window, "yandex_metrika_callbacks");